30ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου

Πρόγραμμα Πρόληψης Μικροβίων

Στο σχολείο εφαρμόζεται κάθε χρόνο το πρόγραμμα ενημέρωσης με τίτλο «Χέρια καθαρά – Χαρούμενα Παιδιά», για την πρόληψη μετάδοσης μικροβίων που διοργανώνεται από το ΠΕΔΥ Ηρακλείου Κρήτης και η 7η Υγειονομική Περιφέρεια Κρήτης 이니시스 플러그인.

Στα πλαίσια του προγράμματος τα παιδιά παρακολούθησαν δίωρη ενημερωτική εισήγηση από τις υπεύθυνες της εφαρμογής του προγράμματος με έμφαση στο πόσο σημαντικό είναι να μάθουν να πλένουν συχνά και σωστά τα χεράκια τους Download the numerical map. Και πολύ περισσότερο αυτή την εποχή με την έξαρση της γρίπης.

Το μήνυμα της ημέρας ήταν η σημασία του πλυσίματος των χεριών για την προστασία από μολύνσεις και ασθένειες, όπως η διάρροια ή ασθένειες που προσβάλουν το αναπνευστικό σύστημα και μπορεί να έχουν τραγικές συνέπειες για τη ζωή των ανθρώπων, ειδικά των μικρών παιδιών Download Show Me the Money 7 2.
Το πλύσιμο των χεριών με σαπούνι είναι ο πιο φτηνός τρόπος πρόληψης και προστασίας 사자 게임.

Τα σχόλια είναι κλειστά.